Growth Hacking Yöntemleri Nelerdir?

AARR

Growth hacking için 5 temel yöntem vardır. Dijital pazarlamadan bildiğimiz yöntemler bunlar. Kelimelerin baş harflerinden oluşan AARRR.

EDİNME ( Acquisition)

İşletmenizi büyütmenin ilk adımı, potansiyel müşterilerinizi bulmaktır. Bunu yaparken, edinme başına en düşük maliyete sahip kanalları bulmak ve edinme bakiyesi başına doğru sayı ve maliyeti belirlemek gerekir. Örnek: Arama motorlarında daha yüksek sonuçlar elde etmek ve böylece hedef kelimelerde üst sıralarda yer almak için SEO çalışması.

ETKİNLEŞTİRME (Activation)

Web sitenizi ziyaret eden tur kullanıcılarını sizinle bağlantı kurmaları için yönlendirmelisiniz. Örnek: Ziyaretçiye kayıt karşılığında web sitenize vereceğiniz bir e-kitap.

ALIKOYMA (Retention)

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların tekrar ziyaret etmesini sağlamalısınız. Örnek: Bülten abonelerinize düzenli ve tam içerikli E-bülten gönderme.

REFERANS (Referral)

Tavsiye her zaman en etkili yoldur. Bunun için kullanıcılarınızı teşvik etmelisiniz. Örnek: Kullanıcılarınızı web sitesindeki makalelerinizi ve kaynaklarınızı önermeye teşvik eden araçlar sağlama.

GELİR (Revenue)

Son olarak, elbette, web sitenizi kullanan ve tavsiye eden kullanıcılarınızdan gelir elde edebileceğiniz bir model oluşturmalısınız. Örnek: Web sitenizdeki çok özel içeriğe (araştırma, makaleler vb.) Ücretli erişim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir