Markalar Neden Facebook İşletme Hesabı Açıyor?

Markalar Neden Facebook İşletme Hesabı Açıyor

Facebook dünyada 1,9 milyar Türkiye’de ise 44 milyon kullanıcıyla her geçen gün büyümeye devam ediyor.İnsanlar anlık olarak nerelerde gezdiklerine hangi tür yemek sevdiklerine kadar bir çok bilgi paylaşıyorlar.Bundan dolayı küçük işletmeler Facebook işletme hesabı açarak Facebook’u bir büyüme stratejisi olarak kullanmak küçük işletmeler için önemi bir avantaj .Bu nedenle Facebook işletme hesabı açarak doğru bir karar verdiniz.

Facebook İşletme Hesabı Açma Adımları

1.Bir facebok hesabı oluştrurun

Facebook anasayfasın’dan , kullanıcı adı veya telefon numaranızı  ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.Bu giriş ile kişisel profilinizn bulunduğu anasayfaya ulaşacaksınız.

2.Yeni Bir Sayfa Oluşturun

Yeni bir sayfa oluşturmak için profilinizin sağ üst köşesinde bulunan aşağı oka basın ve açılan menüden “Sayfa Oluştur” seçeneğini seçin. Eğer Facebook profiliniz ekran görüntüsündekine benzemiyorsa (bazı kullanıcılar halen eski Facebook arayüzünü kullanıyor olabilirler) bu durumda bu linke tıklayarak Facebook sayfa oluşturma ekranına ulaşabilirsiniz.

3.Sayfanızın Türünü Seçin

Facebook aranamalarında bulunmayı kolaylaştırmak için Facebook oluşturmak istediğiniz sayfanın türünü belirtmenizi ister.Sayfa türleri içinden kendi işinize en uygun olanı seçmelisiniz.Genel olarak internet üzerinden ürün satan marka ve firmalar  için en uygun olan Marka veya Ürün  seçeneği oluyor.

4.İşletmenizin Bilgilerini Girin

İşletmeninizin sayfa türüne göre Başla tuşuna basmadan önce Yerel İşletme veya Yer   gibi ayrıntıları girmenizi isteyecektir.

Sayfa İsmi: İşletmenizin adıyla aynı olacaktır.

Sayfa Kategorisi: İşletmenizin türü olabilir. (örneğin, emlakçı)

Açık Adres ve Telefon Numarası

Hakkında Kısımı:

Hakkında kısımına işletmenizin ne ile ilgili olduğuyla alakalı ilgi çekici bir tanıtıcı metin ekleyiniz. Bununla beraber sayfanıza işletmenizin web sitesini ekleyerek sayfanızi ziyaret eden insanları web sitenize çekerek ürün ve hizmelerini incemelerini sağlayabilirsiniz.

Profil fotoğrafı:

Profil resmi belirleyiniz. Bu işletmenizi anlatan logo veya rsim olabiri.Mümkün olduğunca işletmenizi anlatan bir resim yada logo kullanınız.

Profil resimleri en az 180 piksel, en fazla 180 piksel olmalıdır. Facebook çeşitli bölümlerinde şu fotoğraf boyutlarını kullanır.

Sayfanızdaki ana profil resmi – 160 x 160

Bir haber akışında – 100 x 100

Zaman çizelgenizde – 86 x 86

Yorumları yanında – 43 x 43

Facebook İnternet Adresinizi Seçin

Facebook sayfalarına kolay erişim için bir adres belirlememizi sağlan,burada bizden bi ad önerisinde bulunacaktır.Bu adı belirlerken lütfen dikkatli olun ve iyi düşünün çünkü bir daha bu adı değiştirmeniz imkansiz.Buraya insanlara kendinizi tanıtan ve markanızı tanıtan bir ad yazınız.Kısa kolay ve anlaşılabilir olması sizin avantajınızadır.

5.Sayfamız Hazır

Facebook sayfamız artık hazır,sayfanızı ilk kez girdiğinizde Facebook sayfa tanıtımında kullanacağınız bazı önerilerde bulunacaktır.Facebook birçok özelliği içinde barındıran bir platformdur.Bu nedenle sürekli yeni özellikler eklenmektedir. Sayfalarınızı nasıl yönetimi,tanıtımı  ve güncelliği ile ilgili bilgilere:

Facebook Sayfa Yardımından  (https://www.facebook.com/help/pages) ulaşabilirsiniz.

6.İçerik üretin

Muhtemelen bu noktadan itibaren işletminiz sayfası için hemen paylaşım yapmak istiyorsunuz ancak önce biraz zaman ayırın ve düşünün bu sayede güçlü içerikler oraya çıkar.Kitlenizi büyütmek için insanların sizinle etkileşime paylaşıma sürükleyecek kaliteli ve düzenli bir şekilde paylaşım yapınız.

Bir pet shop için hazırladığımız örnekler şöyle:

* Sayfamızı beğenin ve kuaförde %30 indirim kazanın.

* Bugünün ipucu: halılarınız kirlenmesin istiyorsanız girişte bir havlu bulundurarak, eve girerken köpeğinizin patilerini silebilirsiniz.

* Sizi, köpek kıyafeti yapma atölyemize bekliyoruz! Ayrıntıları öğrenmek ve ücretsiz kayıt için godaddypetshop.com adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

Biri, sayfanızdaki bir yazıyı beğenirse, ona yorum yaparsa veya paylaşırsa bu paylaşımlar arkadaşlarının Haber Akışında da görünüyor. Bu, marka adınızın kulaktan kulağa yayılmasına ve marka görünürlüğünüzün artmasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir